מאי, 2019

חמישי30מאי21:3023:00"פלטשקעס"עפר ינוב21:30 - 23:00 מארגן/ת: ליאור הר-לב קטגוריות:קולנועסוג:הרצאה,שיחה,צפייה

פרטי הארוע

חמש נשים מרשימות בשנות ה 70 ו ה- 80 לחייהן מעלות מופע ריקוד מקצועי בו הן משתמשות בגאווה ובכישרון בתהליך ההזדקנות הנשית של עצמן על רקע תרבות של קידוש הנעורים.

"פלטשקעס" הוא סרטו הראשון כבמאי של הצלם  המוערך עפר ינוב.

הסרט הוקרן בהצלחה בסינמטקים ברחבי  הארץ. בערוץ 2 במסגרת "רצועה מהחיים" ובערוץ 10.

הסרט "פלטשקעס"  עוקב אחרי חמש נשים אינטליגנטיות ורב גוניות בגילאי שבעים-שמונים פלוס, המעלות מופע מחול מקצועי בשם "גילה" בדרכה בימוי וכוריאוגרפיה של גלית ליס. זהו מופע חסר פשרות הקורא תגר על תרבות המקדשת נעורים. הסרט, כמו גם המופע, מסתכל בעיניים פקוחות ונבונות על תהליך ההזדקנות הנשית, וביחס החברה אליו. הוא מבוסס על חוויותיהן האישיות של המשתתפות. ה"פלטשקעס", הוא החלק הרפוי של הזרועות (ביידיש), אחד הסמלים המובהקים ביותר להזדקנות הגוף הנשי, שלרוב מוסתר בבושה בתוך השרוול, אך כאן, כפי שמובהר כבר בתחילת הסרט הוא מוצג בגאווה. אמנות הריקוד מעמידה בפני כל אחת מהגיבורות אתגרים של גוף, נפש ותודעה, שאינם קלים בכל גיל אך קשים שבעתיים בגילן. תוך מאבק אישי לא פשוט אל מול הקשיים, תוך מעברים בין דמע וצחוק, כישלונות והצלחות, נפרש פורטרט כנה, מרגש ואינטימי של נשים מיוחדות העוברות חוויה ייחודית ומלאת חיים. הסרט "פלטשקעס" הוקרן לראשונה בפסטיבל "דוקאביב", ולאחר מכן בסינימטק תל אביב ובסינמטקים אחרים בארץ, בפני אולמות מלאים. לא ניתן להתעלם מתגובות הקהל בהקרנות אשר צוחק ובוכה ואף מוחא כפיים במהלך הסרט, ובסופו.

"פלטשקעס" הינו סרטו הראשון כבמאי של עפר ינוב, צלם קולנוע וטלוויזיה, אשר עבד עם במאים כיוסף סידר ואסי דיין. וזכה פעמיים בפרס 'אופיר' על צילום הסרטים "ההסדר" ו"בופור".

 

משתתפות: חנה ריבר, מרים גבריאלי, רינה רון, תלמה דים,רות בן ישראל וגלית ליס.

בימוי: עפר ינוב   הפקה: פנס בודד הפקות, ענת קנדל, ועפר ינוב , ישראל 2011, 54 דקות

בימוי כוריאוגרפיה והפקה של המופע גילה: גלית ליס.

צילום סטילס: אלי פסי.

הסרט הופק בשיתוף הרשות השנייה לרדיו וטלויזיה. ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

קישור לצפייה בטריילר:

https://vimeo.com/23314254

 

 

זמן

(חמישי) 21:30 - 23:00

כתובת

החצר של אוסנת שלומי

מודיעין 8א

מארגן/ת

ליאור הר-לב 0524700651

זה המקום לשאלות ושיתופים

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X